Meist

OÜ Roodevälja Uustalu on Vinni sovhoosi Roodevälja osakonnast välja kasvanud osaühing,  mis on asutatud 16.05.1995. Tänase seisuga on tegemist peamiselt pere ettevõtmisega, kus tegutsevad senini nii isa kui ka pojad. Ettevõte gruppi kuulub alates 2008  põllumajandusettevõte OÜ Saaremetsa. 2012 aastal omandas perekond kolmandiku ettevõttest OÜ Vaeküla Suurtalu. Kõik ettevõtted tegutsevad ühtse meeskonnaga. Ettevõtete gruppi juhivad igapäevaselt vennad Ain ja Alo Altermann.

OÜ Roodevälja Uustalu peamised tegevusvaldkonnad on tervavilja ja rapsi kasvatus ning piimakarja kasvatus.

Ettevõtete grupil on olemas piimaveised ning mahe lihaveised. Lüpsikari asub Vaekülas, kus on 300 pealine robot lüpslilaut, lihaveised ja piimatõugu noorkari asub Kihlevere laudas Kadrina vallas.

Kokku harib ettevõtete grupp maad ca 2000 hektaril. Lisaks on ettevõte investeerinud päikeseenergiasse. Ettevõte pakub läga laotamise teenust ning kuivatusteenust. Talvel on  vallaga sõlmitud lumelükkamise lepingud.

Oleme renoveerinud Roodevälja Mõisa, kus asub ka ettevõtte kontor.  Pakume võimalust rentida mõisa ruume erinevateks üritusteks (koolitused, koosolekud, peod). Samuti pakume ka ise erinevaid loenguid põllumajandusteemadel.

Mõisa pargis asub Rakvere vallaga koostöös discgolfi rada, mis on tasuta ning avatud kõikidele huvilistele kasutamiseks.